EN TR

Yönetim Kurulumuz

KBSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI - AHMET CEVAT AKKAYA

 1977 Konya doğumlu Ahmet Cevat Akkaya Konya Meram Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. 2000 yılında Akkaya Isı Makinaları A.Ş. de göreve başlamıştır. 2005 yılında Japonya'da Tahribatsız Muayene ve Kalite Uygulamaları konusunda eğitim almıştır. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Ahmet Cevat Akkaya; ODTÜ Mezunları Derneği, ASNT (American Society For Non Destructive Testing) ve Makine Mühendisleri Odası üyesidir.

KBSB YÖNETİM KURULU ÜYESİ - CEM ÖZYILDIRIM

KBSB üyesi Cem Özyıldırım, 1964 yılında İstanbul'da doğdu. Haydarpaşa Lisesi'ndeki eğitiminden sonra lisans eğitimi için A.B.D.'ye gitti. Orada Syracuse Üniversitesi Elektrik/Elektronik bölümünden mezun oldu. Ardından iş hayatına Termo Isı Sistemleri Tic. San. A.Ş.'de girdi ve üretim bölümünde çalıştı. Şu an aynı firmanın Genel Müdürü pozisyonunda ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmasını sürdürmektedir.

KBSB YÖNETİM KURULU ÜYESİ - ALİ EREN

Derneğin kurucularından Mesut Eren’in oğlu Ali Eren, 1956 İstanbul doğumlu. Alman Lisesi’nden mezun olan Ali EREN, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. A.B.D. Florida Üniversitesi’nde Ekonomi üzerine Lisans ve Master yapmıştır. Aile şirketi olan Erensan Isı Sanayi A.Ş.’de ilk görevi Üretim Müdürlüğü oldu. Şimdi ise aynı firmada Erensan Grup Koordinatörlüğü pozisyonunda çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Ali Eren, aynı zamanda DOSİDER Yön. Krl. Üyesi, ALKEV Bşk. Yrd. Ve EHI (European Heating Industries) Kazancılar komitesi üyesidir.

 

 

KBSB YÖNETİM KURULU ÜYESİ - HACI AHMET İLHAN

1966 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise eğitimini Malatya Doğanşehir'de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yöneticiliği bölümünden mezun oldu. 1988'de Mimsan'da yönetici olarak başlayan kariyerini, Mimsan Grup Genel Koordinatörü olarak sürdürmektedir. MÜSİAD, KBSB Yönetim Kurulu Başkanlığı, MİAD Malatya Temsilciliği, Malatya TSO Meclis Üyeliği yapmaktadır. Arapça ve ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

KBSB YÖNETİM KURULU ÜYESİ - EKREM KARTAL

EKREM KARTAL - KARTAL BOMBE INC.

 

1983 İstanbul doğumlu Ekrem Nuri Kartal Özel Üsküdar Fazilet Vakfı Lisesini bitirdikten sonra Lisans eğitimini İng. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler daha sonra yüksek lisans eğitimini de MBA alanında yapmış ve Uluslararası Ticaret konusunda eğitim almıştır. Çeşitli S.T.K larda görev yapan evli ve 2 çocuk babası olan Ekrem Nuri Kartal 2004 yılında Kartal Bombe Üniteleri San.Tic A.Ş’de göreve başlamıştır .

KBSB YÖNETİM KURULU ÜYESİ - AKIN EROL

AKIN EROL

 1975 İstanbul doğumlu Akın EROL Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. 2000 yılında Bersey Kazan’da göreve başlamıştır. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Akın EROL; Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi mezunlar Derneği, Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği, Sipahi Oçağı Atlı Kulübü, Beşiktaş Spor Kulübü ve Makine Mühendisleri Odası üyesidir.

KBSB YÖNETİM KURULU ÜYESİ - İLHAN KUZUGÜDENLİOĞLU

İlhan Kuzugüdenlioğlu

-A.Ü. SBF ‘den mezun olduktan sonra Başbakanlık DPT’ de 2 yıl uzmanlık

-Ardından.

-Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’nda teftiş görevleri,

-Teftiş Kurulu’ndan Sabit görev olarak anılan Kurumun Genel Müdürlük İstihbarat Müdürlüğüne geçiş ve anılan kurumun Türkiye genelindeki büyük projelerin finansmanı çalışmalarında uzmanlık ve yöneticilik,

-Kdz Ereğli’ de Banka Şube Müdürlüğü görevlerini takiben,

-Yeni bir yapılanma için. Almanya’da KRW (NRW) Eyaletinde atandığı, Köln merkezli bölge yöneticiliğinde Finans yatırım, vb  içerikli görevler üstlenmiştir.

-Yurt dışında, çok sayıdaki eğitim ve sosyal çalışmalar ile özellikle Türk işadamlarına, ihtisas isteyen konularda  (Bilgilendirme Toplantıları vb) destek çalışmaları yürütmüş, Dernek ve Çatı kuruluşları oluşturmalarını organizasyonuna yardımcı olmuştur.

-Çok sayıda Türk Firma ve Holdinglerinin Avrupa Müdürlüğü ile Alman şirketlerinin Yöneticisi ve Danışmanı olarak çalışmıştır.-Türk İşadamlarına, yardımcı olmak üzere Köln’de  Sayın Onur Öymen’in de yardımları ile Ticaret Merkezi açmıştır.

-Halen yurtdışındaki çeşitli Türk ve Yabancı şirketler ile Hukuk ve finans kuruluşları aracılığı ile Türk firmalarına; yardımcı olmaya, vergi, finans yatırım ve firma işbirlikleri alanlarında desteklemek üzere bilgi ve deneyimlerini aktarmaktadır. İngilizce ve Almanca bilir. Birçok Uluslararası kuruluşun üyesidir.

-Üç yıldır Selnikel AŞ’ de Yön.Kur.Bşk vekilliği sorumluluğunu da taşımaktadır.

KBSB GENEL SEKRETERİ - CEMALETTİN KUTLUCA

Ankara 1958 doğumlu. İTÜ Mak. Fak. Ve G.Ü’de Makine Mühendisliği eğitimi aldı. 1984’de G.Ü Mak.Fak.'den mezun oldu. Keskin A.Ş., Animeks Dış Tic. Ltd. Şti., Bella A.Ş. ve Valfo Ltd. Şti. şirketlerinde ortak olarak müdür ve yönetim kurullarında görev aldı.
Evli, 4 çocuk babası olup halen KBSB Genel Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.