Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği

KBSD , köklü geçmişi ile etkin ve tanınırlığı yüksek bir sivil toplum kuruluşu olarak, üyelerimizin ve sektörün her türlü sorun ve ihtiyaçlarını en üst kademede dile getirme ve savunma gücüne sahip bir kuruluştur.

KBSD

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği

Our vision

As a non-governmental organization where boiler and pressure vessel manufacturers operating in our country and important solution partners come together and are represented, to ensure that our members are strong manufacturers and suppliers in the national and international markets. To improve the supply conditions of our members ' goods and services. Ensuring the safe use of products offered to the market by our members, contributing to the formation of policies that will reduce our country's external dependence on energy and energy technologies. ​

Mission

All our members, both national and international, other NGOs, and has successfully represented public and private businesses against the Global values of Natural Resources and to comply with changing ecological conditions to support development in terms of quality and technology of our members, to provide for the supply of highly skilled manpower to contribute to our members, our members adapt to the global market, improve the conditions of coordination and cooperation between members, machinery, equipment manufacturing industry as an important component of national policies to contribute to. ​

Advertising

you can advertise in this area.​

Our History

Our association was established in 1985 and is one of the oldest and most established sectoral associations of our country. It continues its work to contribute to the country's industrialist and Country development as a broad and strong platform where the boiler and pressure vessel industry and its auxiliary equipment and raw material suppliers, which are components of this industry, come together.

Boiler and Pressure Vessel Industrialists Association

Our association is a member and active stakeholder of important and influential institutions such as Turkish air conditioning Assembly, MAKFED (Federation of machine manufacturers), Türk Loydu Foundation, Vocational Qualifications Authority, BTSB BASTEK committee.

KBSD , köklü geçmişi ile etkin ve tanınırlığı yüksek bir sivil toplum kuruluşu olarak, üyelerimizin ve sektörün her türlü sorun ve ihtiyaçlarını en üst kademede dile getirme ve savunma gücüne sahip bir kuruluştur.

TRAININGS

KBSD

Eğitim duyurularını KBSD Akademi’nin YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCrj94T5b_Bm3qt2bsVWpNBA

ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz…

 

KBSB Linkedin

 

Our Board Of Directors

KBSD

Hamdi Hoplamaz

CHAIRMAN OF THE BOARD OF DIRECTORS

Efkan Çeviker

VICE PRESIDENT OF THE BOARD OF DIRECTORS

Ayhan Yılmaz

DIRECTOR

Nihan Göksal

DIRECTOR

Ertan Çelik

DIRECTOR

Serhan Alpagut

DIRECTOR

Metehan Hızıroğlu

DIRECTOR

Cemalettin Kutluca

KBSD GENEL SEKRETERİ

Contact

Bizimle iletişime geçmek için info@kbsb.org.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0532 689 25 73 you can contact us at our number number. You will be returned as soon as possible. 

Office Address

Atatürk Mahallesi , Ataşehir Bulvarı Ata 2-3 Plaza No: 6 / 71 – 34758 Ataşehir – İSTANBUL / TÜRKİYE

en_GB

DERNEĞİMİZİN YENİ BAŞKANI HAMDİ HOPLAMAZ OLDU

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği (KBSB), 17 Nisan’da Radisson Blu Hotel Ataşehir’de gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetimini belirledi.

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği (KBSB),  Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 17 Nisan’da Radisson Blu Hotel Ataşehir’de gerçekleştirdi.

Divan Başkanı ve üyelerinin seçimi ile başlayan Genel Kurul toplantısında 2022-2024 Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özyıldırım, dönemi içinde yapılan yönetim kurulu çalışmalarını ve komisyon faaliyetlerini paylaştı.

Geçmiş dönem yönetim ve denetim kurullarının faaliyet raporlarının görüşülerek ibrasının sağlanması, bütçe önerisi ve tüzük değişikliği önerilerinin görüşülmesinin ardından 2024 -2026 dönemi için seçilen board of Directors şu şekilde açıklandı:

Hamdi Hoplamaz  (Enerkon)
Efkan Çeviker        
(Erensan)
Ayhan Yılmaz        
(Atech)
Nihan Göksal        
(Masdaf)
Ertan ÇELİK         
(Erçelik)
Serhan Alpagut   
(Ayvaz)
Metehan Hızıroğlu 
(Selnikel)

Olağan Genel Kurul Toplantısından sonra gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yapılan görev dağılımı sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Hamdi Hoplamaz seçildi.

Başkanlık seçimi sonrasında konuşma yapan KBSB Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Hoplamaz, şunları söyledi:

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneğimizin; kıymetli üyeleri, sektör derneklerinin kıymetli başkanları, değerli misafirler, genel kurulumuza katılımınız ve destekleriniz için hepinize teşekkürlerimi sunarım. Genel kurlumuzda, sizlerin desteğiyle seçilen yeni yönetim kurulu olarak göreve başlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Derneğimizin saygın geçmişi ve bugüne kadar elde ettiği başarılar ışığında, bu önemli sorumluluğu üstlenmek bizim için büyük bir onurdur. Bu vesileyle, yeni seçilen yönetim kurulumuza duyduğunuz güven için sizlere en içten teşekkürlerimi sunarım.

Geçmiş dönemlerdeki başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizin özverili çalışmaları, derneğimizin bugünkü saygın konumuna ulaşmasında büyük bir rol oynamıştır. Kendilerine emekleri ve bugüne kadar sektörümüze sundukları katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyorum.

Görevimiz süresince devraldığımız bayrağı sizlerin de desteğiyle daha yukarılara taşımak en büyük amacımız olacak. Önümüzdeki dönemde, sektörümüzün önündeki zorlukları birlikte aşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik yönünde adımlar atma ve uluslararası alanda derneğimizin etkinliğini artırma konularına odaklanacağız. Bu hedeflere ulaşmada en büyük gücümüz, siz değerli üyelerimizin; bilgi birikimi, deneyimi ve sektöre olan bağlılığı olacak. Birlikte çalışarak, sektörümüzün karşı karşıya kaldığı meydan okumaları, fırsata dönüştürebilir ve kazançlı çıkabiliriz.

Üyelerimizin görüş ve önerileri de derneğimizin yönünü belirlemede kritik öneme sahiptir. Bu nedenle, sizlerden gelecek her türlü geri bildirimi büyük bir dikkatle değerlendireceğimizi bilmenizi isterim. Derneğimizin kapıları, her zaman fikirlerinize ve önerilerinize açık olacak. Bu yolculukta sizlerle birlikte yürüyecek olmak bizim için büyük bir ayrıcalık.

Hepimizin ortak çabasıyla, Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneğini daha da ileriye taşıyacağımıza ve sektörümüzün ulusal ve uluslararası arenadaki sesini güçlendireceğimize yürekten inanıyorum. Bu yeni başlangıçta sizlerle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Genel Kurul, Ekonomist Erkin Şahinöz ve Türkiye Makina Federasyonu (MAKFED)  Başkanı Adnan Dalgakıran’ın sunumlarının ardından sona erdi.